השירות לעסק שלך בסלולר
אצלנו זאת עובדה!
יותר פניות, יותר לקוחות, יותר מכירות!
פתח חשבון בחינם וקבל 30 יום ניסיון – מתנה!
Hebrew

מה זה לידים

אז מה זה בעצם לידים? הנה סקירה קצרה...

בצורה הפשוטה ביותר אפשר לומר כי לידים הם הפנייה של לקוח פוטנציאלי. לידים הם אחת משיטות התגמול המקובלות בשיווק האינטרנטי. כך שלשאלה מה זה לידים נאמר כי פירושה שהלקוח הפוטנציאלי ממלא טופס שמופנה לעסק. האיש שבתווך הוא המקשר בין השניים והוא מתוגמל על כל הפניה כזו שנקראת כאמור ליד. ישנם לידים שבהם התשלום למשווק נעשה על כל טופס שמולא וישנם לידים שבהם התשלום למשווק הוא עבור כל רכישה שבוצעה בפועל.

מה זה לידים מנקודת הראות של העסק
אז לשאלה מה זה לידים אפשר לענות מנקודת הראות של בעל העסק. העסק מעוניין בלקוחות שיקנו מוצר, שירשמו לכנס, שיעשו את הפעולה שלשמה הקמנו את העסק שלנו. אפשר להשקיע כסף רב בפרסום, בדיוור, בקידום אתרים, בפרסום בגוגול ועוד כדי להגיע לכמה שיותר לקוחות כדי להגדיל את ההכנסות לעסק או את פעילות העסק. יש דרך אחרת שנקראת לידים והיא נחשבת, מנקודת הראות של העסק, לצורה יעילה מאוד וחסכונית ביותר להגיע לאותה מטרה. אנחנו משלמים למישהו שישיג לנו את הלקוחות האלה. אנחנו משלמים לו לפי לקוח ולא זורקים את הכסף שלנו בפרסומת שאיננו יודעים מה יצא ממנה.

אז איך הלידים פועלים בעצם
המשווק של הלידים לעסק שלנו מייצר דרכים רבות כדי ללכוד את תשומת לבם של הלקוחות הפוטנציאלים שלנו. הוא עושה זאת על ידי שימוש באתרים, דפי נחיתה ועוד. הלקוחות ממלאים דרכו טפסים שבאמצעותם הם מופנים לעסק שלנו. לכן, לידים הם למעשה הפנייה של לקוח פוטנצילי אל העסק שלנו בלי שהעסק עשה מאמץ כל שהוא. בתמורה, העסק משלם אחוז מסוים, או סכום מסויים לאותו משוווק שעשה את הפניה.

מה זה לידים מנקודת ראות של המשווק

כאשר בעל עסק מעוניין לקבל שם וטלפון של לקוחות שמעוניינים לרכוש את המוצר שהעסק שלו מייצר, הוא פונה לקבוצת שותפים או לחברה שמתמחה בתחום והם מבצעים את השיווק באינטרנט עבור העסק ומקבלים סכום כסף קבוע מראש עבור כל הפנייה כזו. כך שבעלי האתרים האלה עובדים קשה בדרכי שונות, מקוריות ומגוונות כדי לקדם לידים. הם מגיעים ללקוחות הפוטנציאלים וגורמים להם לרצות לרכוש את המוצר. ישנם אתרים שמציעים פרסום בתחום מסוים והם מפנים את הלקוחות הפוטנציאלים למספר עסקים בתחום. במקרה כזה עלות כל ליד נמוכה יותר. ישנן תוכניות שותפים המאפשרות לפרסם חומרים פרסומיים בחינם, יש אופציה של קניית לידים בצורה ישירה שבה המשווק מציע פרסום בתשלום ולמעשה נוצרים כל הזמן מודלים שונים שמטרתם תמיד זהה - להעביר לעסק לקוח פוטנציאלי בלי שהעסק יהיה מעורב בפרסום המוצר שלו.

אז לסיכום:
לכן אפשר להגדיר מה זה לידים כך - העסק קונה מהמשווק הזדמנות מכירה, קישור ללקוח פוטנציאלי. השאלה אם הוא אכן הצליח למכור תלויה בו ולכן הוא משלם עבור הקישור ולא עבור המכירה עצמה. עסקים שמתאים להם לעבוד עם לידים הם כאלה שיש שוק ללידים בתחומם. כמו כן חשוב לבדוק מה העלויות שהעסק ישלם עבור לידים שלא יצרו מכירה ביחס לרווח מהמכירות. ייתכן שבסכומים המקובלים בתחום זה פשוט לא משתלם.

לצפייה בשירות בסלולר - סרקו את הקוד
פתח חשבון עכשיו ללא תשלום ל-30 ימי ניסיון